صفحه اصلی اخبار دیدار رئیس فرهنگستان علوم ایران و رئیس آکادمی علوم قزاقستان
دیدار رئیس فرهنگستان علوم ایران و رئیس آکادمی علوم قزاقستان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 17 آبان 1393 ساعت 09:43

حضور داوری در آلماتی

در جریان سفر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم که به دعوت رایزنی فرهنگی ایران برای سخنرانی و شرکت در برنامه های علمی در مراکز اکادمیک قزاقستان صورت گرفته بود، دیداری میان روسای فرهنگستان علوم ایران و آکادمی علوم قزاقستان صورت گرفت. در این دیدار علاوه بر داوری و مارات، صابری رایزن فرهنگی سفارت ایران در قزاقستان و همچنین نگار داوری معاون پژوهشی دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی حضور داشتند.

 

 

در ابتدای این دیدار دکتر مارات رئیس آکادمی علوم قزاقستان گزارش جامعی از وضعیت آکادمی علوم و روند رشد و توسعه جمهوری قزاقستان را ارائه کرد و با ارزیابی مناسب روابط علمی، فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور به رویکرد قزاقستان برای توسعه روابط همه جانبه از جمله روابط علمی و آموزشی با ایران پرداخت. دکتر داوری اردکانی نیز با ابراز خرسندی از حضور در قزاقستان و ملاقات با رئیس آکادمی علوم این کشور به ساختار تشکیلاتی و وظایف و مسئولیت های فرهنگستان علوم ایران اشاره کرد و با توجه به اشتراکات فعالیت های علمی این دو مرکز علمی، آمادگی ایران را برای همکاری با آکادمی علوم جمهوری قزاقستان اعلام کرد.

در این دیدار پیش نویس تفاهمنامه همکاری آکادمی علوم قزاقستان و فرهنگستان علوم ایران نیز ارائه شد تا با جمعبندی نظرات دو طرف با عقد تفاهمنامه زمینه های توسعه و گسترش همکاری های علمی و پژوهشی طرفین فراهم گردد.

در پایان این دیدار نیز رایزن فرهنگی سفارت ایران در قزاقستان نیز با اشاره به تبادل هیأتهای علمی، فرهنگی و آموزشی و گسترش روابط بین دو کشور آمادگی رایزنی فرهنگی را برای اعزام هیأتی از آکادمی علوم جمهوری قزاقستان برای بازدید از مراکز علمی و آموزشی ایران، ملاقات با مسئولین مراکز علمی و دانشگاهی اعلام نمود.

شایان ذکر است رئیس فرهنگستان علوم ایران پس از حضور در آلماتی، به شهر آستانه جمهوری قزاقستان نیز سفر کرد و از مراکر فرهنگی آن شهر نیز بازدید به عمل آورد. اکنون نیز داوری اردکانی برای سخنرانی و ارائه مقاله خود در نشست آکادمی علوم روسیه در مسکو به سر می برد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی