صفحه اصلی اخبار رضا داوری اردکانی خبر داد
رضا داوری اردکانی خبر داد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 07 شهریور 1394 ساعت 18:20

مشارکت اعضای فرهنگستان علوم در صندوق موقوفات جایزه مصطفی

در یکصد و دوازدهمین جلسه مجمع عمومی فرهنگستان علوم، ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای مربوط به جایزه مصطفی (ص)، مراسم پذیره نویسی اعضای پیوسته فرهنگستان در صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) انجام شد. رئیس فرهنگستان علوم درخصوص این مراسم اظهار داشت: اعضای فرهنگستان علوم از جایزه مصطفی(ص) که جایزهای بزرگ در حوزه علم و فناوری در جهان اسلام است با مشارکت در صندوق موقوفات و سرمایه گذاری جایزه مصطفی(ص) حمایت کردند. اعضای مجمع عمومی فرهنگستان علوم در یکصد و دوازدهمین جلسه این مجمع در روز پنج شنبه 5 شهریورماه 1394 ضمن تکمیل فرم پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) در جمع واقفین علمی کشور قرار گرفتند.

رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم در این جلسه در سخنانی گفت: جایزه مصطفی(ص) جایزه‌ای کلان در جهان اسلام است که به دانشمندان و پژوهشگران مسلمان و یا تابع کشورهای اسلامی اعطا می‌شود. ایشان ادامه داد: مبلغ جایزه مصطفی(ص) پانصد هزار دلار است و لازم است که تمام افراد جامعه به حمایت از این جایزه بزرگ علم و فناوری جهان اسلام بپردازند. عضو شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی(ص) افزود: اعضای پیوسته‌ فرهنگستان علوم در راستای حمایت از جایزه مصطفی(ص) با خرید حداقل یک واحد از صندوق موقوفات و سرمایه گذاری جایزه مصطفی(ص) در جرگه‌ حامیان علم و فناوری کشور قرار گرفتند.

گفتنی است جایزه مصطفی(ص) در سال 1391 با هدف تقدیر از دانشمندان جهان اسلام و توسعه علم و فناوری در کشورهای اسلامی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و نخستین دوره‌ اعطای این جایزه در دیماه سال جاری برگزار می‌شود که در این مراسم به چهار دانشمند برگزیده جهان اسلام جایزه پانصد هزار دلاری اعطا می شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی